Blog

tablica abc

Jak odkryć swoje talenty? 3 wskazówki

Talentem zazwyczaj nazywa się wyjątkowe predyspozycje danej osoby do wykonywania jakiejś czynności – często mowa np. o talencie do śpiewu, tańca czy rysunku.

biurko

Jaką szkołę wybrać po 8 klasie – quiz i darmowy test doradztwa zawodowego

Uczniowie, którzy kończą szkołę podstawową, muszą podjąć decyzję o wyborze szkoły średniej.

pomysl

Jaki zawód wybrać? Jak wybrać zawód, który do mnie pasuje?

Wybór ścieżki zawodowej jest jednym z największych wyzwań młodych ludzi.

ucze sie

Jak się skupić na nauce? 5 wskazówek

Uczniowie, studenci, uczestnicy kursów oraz osoby poszerzające wiedzę na własną rękę nierzadko mają problem ze skoncentrowaniem się na nauce.

cwiczenia matematyka

Jak napisać list motywacyjny, gdy nie ma się doświadczenia?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową często nie wiedzą, jak napisać list motywacyjny, by dostać zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.

biurko

3 sposoby, jak sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe

Osoby, które dopiero szukają swojej ścieżki kariery, często nie wiedzą, czym kierować się przy podejmowaniu decyzji o wyborze branży.

jak się skupić?

Jak się skupić? Sprawdzone sposoby na poprawę koncentracji w pracy

W dobie współczesnych, wszechobecnych technologii (czyt. rozpraszaczy) umiejętność skupienia uwagi jest jedną z kluczowych kompetencji miękkich.

Pomodoro timer

Pomodoro – technika zwiększająca efektywność pracy

Czujesz, że źle zarządzasz swoim czasem? Masz listę piętrzących się zadań i nawet nie wiesz jak się za nie zabrać? Wypróbuj technikę Pomodoro!

biuro kreatywne

Czy oglądanie filmów z angielskimi napisami pomaga w nauce języka angielskiego? Praktyczne porady na bardzo przyjemną naukę języka

Nauka języka obcego będzie skuteczna bez względu na wybraną metodę pracy tylko wtedy, gdy będzie systematyczna. Zachowanie regularności w przyswajaniu wiedzy jest kluczowe.

biurko

O skamieniałościach, czyli skąd się biorą związki frazeologiczne

Zaczynamy od przykładu o lekkim zabarwieniu kryminalnym:

wyklad

Networking – co to jest i jak zacząć?

Definicji networkingu jest wiele. Jego istota polega jednak na budowaniu sieci kontaktów – głównie biznesowych. Dlaczego nawiązywanie tego rodzaju relacji jest istotne i jak zacząć budować taką sieć kontaktów?

dziewczyna

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Czego można się spodziewać?

Szykujesz się do zmiany miejsca zatrudnienia? Zależy Ci na tym, aby jak najlepiej wypaść na spotkaniu rekrutacyjnym? Nie pozwól, by stres wpłynął negatywnie na to, jak się zaprezentujesz. Dowiedz się więcej na temat tego, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna i jak dobrze się do niej przygotować.